Formaţia Ludogorets Razgrad a fost învinsă, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, de echipa Tottenham Hotspur, într-un meci din grupele Europa League, în care golul gazdelor a fost marcat de Claudiu Keşeru, potrivit News.ro.

Keşeru, care a jucat până în minutul 59, a înscris în minutul 50. Tot la gazde, Cosmin Moţi a fost rezervă.

Cu Ianis Hagi rezervă, Glasgow Rangers a remizat în deplasare cu Benfica, scor 3-3, meci la care a condus cu 3-1 şi gazdele au egalat în inferioritate numerică.

Hapoel Beer Sheva a pierdut, acasă, scor 2-4, cu Bayer Leverkusen, într-un meci arbitrat de Radu Petrescu.

Rezultate din grupele Europa League:

• Grupa B

Rapid Viena vs Dundalk 4-3

Au marcat: Ljubicic ’22, Arase ’79, Hofmann ’87, Demir ’90 / Hoban ‘7, McMillan ’82, ‘90+6 (autogol)

Benfica Lisabona vs Glasgow Rangers 3-3

Au marcat: Goldson ‘2 (autogol), Silva ’77, Nunez ‘90+1 / Goncalves ’24 (autogol), Kamara ’25, Morelos ‘51

În minutul 19, de la Benfica a fost eliminat Otamendi.

Lech Poznan vs Standard Liege 3-1

Au marcat: Skoras ‘14, Ishak ’22, ’48 / Lestienne ‘29