CFR Cluj a fost învinsă, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a noua a Ligii I.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Deaconu ’27 şi Cardoso ’60. Pentru CFR Cluj a înscris Ciobotariu, în minutul 90+2.

În minutul 68, un gol al clujenilor a fost anulat pentru ofsaid (din ce s-a văzut pe reluările TV, Costache se afla în poziție corectă).

Dan Petrescu s-a aflat în tribună la acest meci, fiind suspendat, informează News.ro.

Vezi aici cele mai importante momente ale partidei.

Au evoluat echipele:

CFR Cluj: Sandomierski – Susic (Burcă ’46), Manea, Ciobotariu, Latovlevici – Itu (Păun ’46), Luis Aurelio, Djokovic (Rondon ’60) – Deac, Debeljuh (Costache ’66), Pereira. Antrenor: Dan Petrescu

Gaz Metan Mediaş: Buzbuchi – Romeo (Trif ’75), Larie, Matias, Velisar – Alceus, Da Silva (Pambou ’64) – Ciocan (Valente ’15), Deaconu, Ze Manuel (Horşia ’75) – Cardoso. Antrenor: Jorge Costa