​VIDEO Liga 1: Surpriza etapei - CFR Cluj, învinsă acasă de Gaz Metan Mediaș, scor 2-1

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 1 noiembrie 2020, 22:57 Sport | Fotbal

Liga 1, logo
CFR Cluj a fost învinsă, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a noua a Ligii I.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Deaconu ’27 şi Cardoso ’60. Pentru CFR Cluj a înscris Ciobotariu, în minutul 90+2.

În minutul 68, un gol al clujenilor a fost anulat pentru ofsaid (din ce s-a văzut pe reluările TV, Costache se afla în poziție corectă).

Dan Petrescu s-a aflat în tribună la acest meci, fiind suspendat, informează News.ro.

Vezi aici cele mai importante momente ale partidei.

Au evoluat echipele:

CFR Cluj: Sandomierski – Susic (Burcă ’46), Manea, Ciobotariu, Latovlevici – Itu (Păun ’46), Luis Aurelio, Djokovic (Rondon ’60) – Deac, Debeljuh (Costache ’66), Pereira. Antrenor: Dan Petrescu

Gaz Metan Mediaş: Buzbuchi – Romeo (Trif ’75), Larie, Matias, Velisar – Alceus, Da Silva (Pambou ’64) – Ciocan (Valente ’15), Deaconu, Ze Manuel (Horşia ’75) – Cardoso. Antrenor: Jorge Costa

​S-au jucat în etapa a noua:

FC Argeș vs FC Voluntari 2-1
Academica Clinceni vs Sepsi Sfântu Gheorghe 2-0
FC Botoșani vs UTA Arad 2-3
FC Hermannstadt vs CSU Craiova 0-1
Poli Iași vs FC Viitorul 0-3 (la masa verde)

CFR Cluj vs Gaz Metan Mediaș 1-2

Mai are loc în această etapă:

Chindia Târgoviște vs FCSB

2373 vizualizari

• -3 (5 voturi)
    CampEonat jalnic cu un " fotbal " pe masura (Luni, 2 noiembrie 2020, 7:41)

Plagarus [utilizator]

Fara CFR singura echipa cu valoare si rezultate in Europa,ramanem cu Gamanii ce fac campeoane de vodevil.
    • +3 (7 voturi)
      Sigur, rezultate de valoare (Luni, 2 noiembrie 2020, 9:52)

Iomen [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

Campioana Romaniei batuta de campioana Luxemburgului si acasa si-n deplasare; cea mai mare rusine a fotbalului romanesc la nivel de cluburi. E drept si Dinamo a mai furat-o tur-retur de la 17 Nentori, dar macar nu era campioana.
        10 puncte in CL,multe gloabe din RO le-au..... (Luni, 2 noiembrie 2020, 18:20)

Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui Iomen

....mai facut !!!
        CFR Cluj s-a impus în meciul cu Manchester United prin golul lui L. Alberto, după cele șase etape, CFR Cluj a obținut 10 puncte,
        Este totodată și prima echipă din România care învinge pe Manchester United pe Old Trafford, echipă antrenată pe atunci de legendarul Sir Alex Ferguson.
        2019 - 2020
        În grupele Europa League, CFR a continuat parcursul fantastic acumulând 12 puncte (un nou record pentru o echipă din România) după ce i-a învins pe Lazio (scor 2-1), Celtic (scor 2-0), și Rennes de două ori (scor 1-0
        în ambele meciuri), și a terminat pe locul 2 în Grupa E și s-a calificat în șaisprezecimile competiției unde a dat piept cu formația spaniolă Sevilla.
        După 1-1 la Cluj, și 0-0 la Sevilla (după ce clujenii au avut un gol anulat în minutul 87 pentru un henț), CFR a fost eliminată din competiție datorită golului din deplasare marcat de spanioli,
        Sevilla reușind mai târziu să câștige competiția.