VIDEO Nu mai știu să câștige în La Liga: Barcelona, doar remiză cu Alaves - Gol de "Stan și Bran" încasat de catalani

Duminică, 1 noiembrie 2020, 8:53 Sport | Fotbal

Lionel Messi
​Criza Barcelonei din La Liga se tot adâncește, catalanii câștigând doar două puncte în ultimele patru etape. Sâmbătă seara, formația lui Ronald Koeman a remizat, scor 1-1, pe terenul celor de la Alaves. Formația blau-grana a evoluat în superioritate numerică din minutul 62, dar nu a fost suficient pentru ca Messi și compania să bifeze un succes.

Luis Roja (31) a deschis scorul în urma unei faze comice: Pique și Neto au realizat o fază demnă de "Stan și Bran", iar gazdele au punctat nesperat.

Antoine Griezmann a înscris primul său gol al sezonului (63), iar meciul contând pentru runda a opta din La Liga s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Din minutul 62, Alaves a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Jota.

Barcelona a obținut doar două puncte în ultimele patru etape: remize cu Sevilla (pe Camp Nou) și Alaves (în deplasare), înfrângeri cu Getafe (în deplasare) și cu Real Madrid (pe Camp Nou).