Ronald Koeman: "Nu înţeleg VAR, cred că este folosit doar pentru a lua decizii împotriva Barcelonei"

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 25 octombrie 2020, 11:20 Sport | Fotbal


Ronald Koeman
Foto: Twitter
​Tehnicianul Ronald Koeman a afirmat, după eşecul din El Clasico, scor 1-3, cu Real Madrid, că are impresia că "sistemul VAR este folosit doar pentru a lua decizii împotriva Barcelonei".

"Nu înţeleg VAR, cred că este folosit doar pentru a lua decizii împotriva Barcei", a spus Koeman, a cărui echipă a adunat doar şapte puncte din cinci jocuri.

El consideră că Lenglet nu l-a faultat pe Sergio Ramos în careu, fază la care s-a folosit sistemul VAR şi s-a acordat penalti pentru madrileni. "Am avut cinci meciuri şi VAR a fost folosit doar împotriva Barcelonei. Niciodată pentru noi. Decizia a avut o mare influenţă asupra rezultatului final, deoarece jucam bine până la penalti", a spus Koeman.

Formaţia FC Barcelona a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, de echipa Real Madrid, într-un meci din etapa a şaptea a campionatului Spaniei.

Învingătorii au marcat prin Valverde ‘5, Ramos ’63 (penalti) şi Modric ’90.

Pentru FC Barcelona a înscris Ansu Fati, în minutul 8.

La 17 ani şi 359 de zile, Fati a devenit cel mai tânăr marcator în El Clasico din LaLiga. Anterior, recordul era deţinut de Raul, care a înscris la vârsta de 18 ani şi 95 de zile, potrivit News.ro.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2474 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    Sau arbitrii trăgeau cu Barca? (Duminică, 25 octombrie 2020, 11:36)

    mr_mojo [utilizator]

    Un pic doar, prin punctele esențiale...
    • +3 (3 voturi)    
      getafe-barcelona (Duminică, 25 octombrie 2020, 14:06)

      Fu Thien Zbang recalcitrantul [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      cot în plină față alui nyom la messi!
      nici măcar galben!a luat galben după 12-13 faulturi ca să nu zic agresiuni!
    • +2 (2 voturi)    
      mie (Duminică, 25 octombrie 2020, 17:12)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      mi s-a părut ciudată acordarea loviturii de penalitate de la 11 m pentru împiedicarea jucării mingiei.
      Este adevărat că l-a ținut de tricou dar, Ramos trebuia să cadă pe burtă, cu capul spre poartă, pt. că în acea direcție l-a tras fundașul Barcelonei. Ramos în schimb a ales să facă plonjonul în bazin pe spate spre centrul terenului. La mingie oricum nu ar fi ajuns.
  • +2 (6 voturi)    
    pai, (Duminică, 25 octombrie 2020, 11:37)

    Cezy [utilizator]

    cred ca a vrut sa zica cum isi permite VAR-ul sa ia decizii impotriva noastra...
  • +5 (9 voturi)    
    mda (Duminică, 25 octombrie 2020, 12:06)

    Gotal [utilizator]

    Cred ca era fault in viziunea lui daca Langlet ii lua tricoul lui Ramos acasa.
  • +1 (3 voturi)    
    E pe făraș (Duminică, 25 octombrie 2020, 14:56)

    rectificare [utilizator]

    .
  • -1 (5 voturi)    
    omul a... (Duminică, 25 octombrie 2020, 16:19)

    asada [utilizator]

    ....crezut ca la apucat pe Dumnezeu de un picior daca a ajuns la Barcelona !!! Este greu cand echipa nu joaca mai nimic si scorul este concludent !!! Sa ai primul corner in minutul 68,sa stai cu fundul in poarta si sa nu ai o sansa de gol toata repriza a II -a ,iar talentatul Mesi sa faca figuratie pe teren ,ce pretentii poti avea !!?? Sau saturat si arbitrii de ifosele barcelonezilor care,cand ii cauti se tavalesc si urla ca din gura de sarpe la orice atingere ,pentru a mai scoate o lovitura libera din te miri ce !!!