VIDEO Kemar Roofe, de la Glasgow Rangers, a marcat un gol fabulos: Reușita anului în fotbal

Vineri, 23 octombrie 2020, 9:11 Sport | Fotbal

Kemar Roofe si golul incredibil marcat contra lui Standard Liege
​Glasgow Rangers s-a impus pe terenul celor de la Standard Liege (2-0), într-un meci în care Ianis Hagi a fost titular. Intrat pe teren în minutul 74, Kemar Roofe a reușit în prelungirile partidei ceea ce ar putea fi golul anului în fotbal.

Roofe a intrat în joc pe finalul disputei (minutul 74), iar în minutul 93 a reușit să înscrie cu un șut din propria jumătate de teren.

S-a încheiat 2-0 pentru Rangers, formația la care joacă și Ianis Hagi debutând cu dreptul în faza grupelor din Europa League.

Aici poți vedea golul fantastic marcat de Kemar Roofe:

Europa League: Victorii pentru AC Milan, Tottenham și Villarreal / Înfrângeri pentru Nedelcearu, Niţă, Keşeru şi Moţi

12725 vizualizari

• +9 (11 voturi)
    "un coechipier"? (Vineri, 23 octombrie 2020, 9:23)

thebblack [utilizator]

ce urmeaza? un var al unui vecin al unchiului mamei primei sotii a lui gica hagi, tatal lui ianis hagi afacut ceva?

sau era mai corect "kemar roofe marcheaza un gol fabulos pentru glasgow rangers". si in textul stirii apare si ianis la prezentarea loturilor?

PS pentru amatori, tac'su, gica, a avut si el o performanta identica cu a lui ianis in acest meci. cu doua mici diferente, nu era glasgow rangers ci real madrid, si golul l-a dat chiar el.
      Un mic comentariu : (Vineri, 23 octombrie 2020, 19:55)

Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

Golul scotianului e mult mai frumos decat cel inscris de "Rege", tatal "Printului" Ianis Hagi, pt ca sutul urmeaza unor driblinguri si unui contact tipic fotbalului englezesc. Frumusetea sta in intreaga faza !