​VIDEO Liga 1: FCSB, victorie obținută în ultimele minute (2-0 vs Academica Clinceni)

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Luni, 19 octombrie 2020, 22:51 Sport | Fotbal

Liga 1, logo
Formaţia FCSB a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Academica Clinceni, în ultimul meci al etapei a VII-a a Ligii I, potrivit News.ro.

Golurile au fost marcate de Dennis Man, în minutul 86 şi Olimpiu Moruţan, în minutul 89. ​Vezi aici reușitele celor de la FCSB.

Au evoluat echipele:

Academica Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Patriche, M. Dobrescu - Cebotaru, Cascini - A. Cordea, Chunchucov (Boiciuc '72), P. Petrescu (Achim '46) - R. Andronic (Rusescu '46). Antrenor: Ilie Poenaru

FCSB: Vlad - Creţu, Cristea, Miron, Panţîru - Ov.Popescu (Perianu '46), Moruţan, Tănase, Man, Buziuc (Oct. Popescu '46) - Buş (Vînă '65). Antrenor: Anton Petrea

• -1 (3 voturi)
    O mare realizare !. (Marţi, 20 octombrie 2020, 9:17)

asavreau [utilizator]

A câștigat FCSB un meci jucat pe maidan cu sătenii din Clinceni.
  • +3 (3 voturi)
    2 goluri superbe (Marţi, 20 octombrie 2020, 9:22)

ids [utilizator]

...date de o tripleta de atac superba, care ar merita o sansa la nationala: Man si Morutan marcatori, Tanase ambele pase.
    Altfel Clinceniul a venit cu lectia invatata; avea 5 egaluri din 7 meciuri. Dar pe final autobaza mai slabeste si echipa puternica mental invinge.