Ce spune Dennis Man despre penaltiul controversat obținut în derbiul FCSB vs Dinamo

Miercuri, 7 octombrie 2020, 11:48 Sport | Fotbal

Dennis Man
​Au trecut câteva zile de la derbiul dintre FCSB și Dinamo (3-2), o partidă în care arbitrajul lui Radu Petrescu a stârnit multe controverse. Implicat direct în faza care a decis până la urmă învingătoarea, Dennis Man a vorbit pentru frf.ro despre penaltiul care a generat atât de multe discuții.

În minutul 75 al partidei de pe Arena Națională, un duel dintre Ismael Lopez Blanco și Dennis Man este penalizat cu penalti și cartonaș roșu pentru dinamovist de către centralul Radu Petrescu (după ce a fost sfătuit de unul dintre tușieri).

La câteva zile distanță, Man rememorează faza care a produs atâtea polemici.

"Sincer, am văzut reluările și am văzut că el a atins mingea, dar nu cădeam dacă nu aș fi fost dezechilibrat. Au fost discuții, dar eu nu am urmărit să simulez, așa s-a întâmplat. În cele din urmă, mă bucur că am reușit să câștigăm" - Dennis Man, pentru frf.ro.

Aici poți revedea respectiva fază care a decis învingătoarea meciului FCSB vs Dinamo:

2201 vizualizari

M-am convins de caracterul lui Man (Miercuri, 7 octombrie 2020, 13:47)

Kap [utilizator]

Dacă spunea asta imediat după meci și tot era penibil, însă la atâta timp după meci să minți cu atâta nerușinare este lipsă crasă de caracter.
    Nu mă miră asta la echipa pușcăriașilor, sunt convins că le este frică de pușcăriașul travestit, mimi stoica pe numele de condamnat, care-i toarnă la berbecali.

Nu știu dacă la faza penalty-ului din minutul 75 și a altora (că au mai fost și altele) a fost furăciune sau doar greșeli de arbitru incompetent, dar să te pretezi la a susține minciuna în condițiile atâtor dovezi video e urât, foarte urât....

Exact cum i-a lovit COVID-ul în Europa League după ce au acuzat Dinamo că nu-și joacă meciurile datorită virusului în sezonul trecut de campionat, sunt convins că WCSB va primi ce merită și după mizeria asta. În play-off probabil, să moară de ciudă Il Ciobandante.