Debut fulminant: CFR deschide scorul in minutul 9 prin Semedo care a speculat o pozitionare defensiva prea avansata a Craiovei. Oltenii au egalat dupa numai un minut prin Florin Costea, gasit liber de o pasa decisiva a lui Baird. Craiova ramane pe pozitii indraznete si in minutul 19 este aproape de un nou gol: Ciprian Tanasa reia cu capul din careu, Hirschfeld scoate cu un reflex uimitor!

Clujenii au dificultati in a depasi jocul energic al Craiovei care aglomereaza spatiile printr-un pressing sufocant. Ii ajuta o lovitura libera laterala executata excelent de Trica: mingea depaseste toata apararea oltenilor si este deviata de Fabbiani in poarta (minutul 30).

La reluare, jocul nu isi schimba configuratia: Universitatea Craiova mentine un nivel ridicat al angajamentului fizic si joaca destul de mult timp in terenul CFR-ului. Decarul Florin Costea este marea speranta a Craiovei, aproape toate baloanele il cauta.

Ardelenii absorb presiunea adversarului, asteptind un contraatac. Ocazia este oferita de o gafa incredibila in apararea Craiovei: Dorel Stoica si Dananae se evita, lasa mingea sa treaca, iar Fabbiani se trezeste singur cu Banica: 3-1 pentru CFR in minutul 72, dupa probabil cel mai simplu gol inscris de Fabbiani in acest sezon.

Din minutul 75, Craiova ramine in 10, dupa eliminarea lui Dananae, iar in ultimul minut visele oltenilor se prabusesc definitiv: Trica reia cu capul, din fata portii: 4-1!