FC Liverpool, deţinătoarea titlului, s-a impus cu scorul de 2-0 pe terenul formaţiei Chelsea Londra, duminică, într-o partidă contând pentru etapa a doua a campionatului Angliei, informează Agerpres.

Sadio Mane a marcat ambele goluri ale "cormoranilor", în minutele 50 şi 54. Vezi aici cele două reușite ale internaționalului senegalez.

Internaţionalul spaniol Thiago Alcantara, câştigător al Champions League cu Bayern Munchen luna trecută, şi-a făcut cu această ocazie debutul la Liverpool, fiind introdus în joc în debutul reprizei secunde.

Chelsea a ratat un penalti, în minutul 75, prin Jorginho.

Elevii antrenorului Jurgen Klopp au obţinut a doua lor victorie de la debutul sezonului, după ce în prima etapă s-au impus cu 4-3 pe teren propriu în faţa nou promovatei Leeds United.

Au mai avut loc duminică în Premier League:

Southampton vs Tottenham 2-5

Au marcat: Ings '32, '90 (penalti) / Son Heung-Min '45+2, '47, '64, '73, Kane '82

Newcastle United vs Brighton 0-3

Au marcat: Maupay '4 (penalti), '7, Connolly '83