​Dinamo București și FC Botoșani au remizat, vineri, scor 1-1, într-un meci din etapa a treia din Liga 1.

Borja Valle, gol din propria jumatate de terenFoto: Captura Digi sport

Oaspeții au deschis scorul în minutul 37, când Isma Lopez nu a putut opri mingea și a trimis în propria poartă. Dinamo a egalat în minutul 71 prin Borja Valle (debutantul "câinilor" a profitat de eroarea lui Pap, ieșit din poartă, și l-a învins cu un șut din propria jumătate).

Vezi aici cele două goluri ale partidei dintre Dinamo și FC Botoșani.

În prelungirile partidei, Cascini (Botoșani) a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaș galben.

Au evoluat echipele:

Dinamo: Straton - David Gonzales (Mihaiu '88), Puljic, R. Grigore, Isma Lopez - Sorescu, Răuţă, J. Gol, Fabbrini (Camara '46) - Nemec, Măgureanu (Borja '46). Antrenor: Cosmin Contra

FC Botoşani: Pap - Haruţ, Chindriş, Şeroni, Holzmann - Babunski, Cascini - Aşkovski (Florescu '67), Ofosu (Patache '84), Keyta (Roman '84)- Dugandzic (Ţigănaşu '90+2). Antrenor: Marius Croitoru