Europa League: CSU Craiova se trezește prea târziu și este eliminată de Lokomotiv Tbilisi

de Red. Sport     HotNews.ro
Joi, 27 august 2020, 21:55 Sport | Fotbal


Trofeul Europa League
Foto: Uefa.com
CS Universitatea Craiova a pierdut surprinzător, joi, în deplasare, în fața echipei Lokomotiv Tbilisi (Georgia), scor 2-1 (0-0), şi a fost eliminată în primul tur preliminar al Europa League.

Pentru gazde au marcat Sikharulidze '57 şi Oulad Omar '61, în timp ce Baiaram '90+4 a înscris pentru olteni.

CSU Craiova: Pigliacelli - Vătăjelu, Acka, M. Constantin, Bancu - Nistor (Baiaram '77), Mateiu (Screciu '67), Cicâldău - Bărbuţ (Mihăilă '61), Koljic, Ivan. Antrenor: Cristiano Bergodi

Partida a fost condusă de sârbul Miloš Djordjic, ajutat de Jovan Grujic, Nikola Djorovic, iar rezervă a fost Momčilo Marković.

Programul Europa League

31 august: tragerea la sorți pentru turul II preliminar
1 septembrie: tragerea la sorți pentru turul III preliminar
17 septembrie: turul II
18 septembrie: tragerea la sorți pentru play-off
24 septembrie: turul III
1 octombrie: play-off.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3727 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    Rusune Craiova!! Rusine!! (Joi, 27 august 2020, 23:07)

    Alex_capsunar [utilizator]

    A cata oara Craiova ne face de ras in Europa?

    Unde sunt acum toti aia care ziceau despre Craiova ca a pierdut titlul pe nedrept?? Daca ar fi luat campionatul, Craiova probabil pierdea din primul tur, cu Floriana, in Malta.
    • +2 (2 voturi)    
      Corectie (Vineri, 28 august 2020, 8:31)

      Iomen [utilizator] i-a raspuns lui Alex_capsunar

      Acum se vede furaciunea din fotbalul romanesc in general. Stie toata lumea ca in finala Craiova a ajuns dupa 4 penaltiuri in 2 meciuri, practic golurile din acele meciuri. Coroborat cu rezultatul de la Cluj ne arata de fapt cine a jucat “finala campionatului”.
  • +9 (11 voturi)    
    Pai unde is vedetele? (Vineri, 28 august 2020, 0:17)

    Sebycopilu [utilizator]

    Zeci de milioane de euro se lauda ca valoreaza jucatorii Craiovei si te elimina o echipe de 4 milioane valoare cu tot cu stadion ;))))
    • -1 (1 vot)    
      si ce mai stadion... (Vineri, 28 august 2020, 10:17)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Sebycopilu

      facut intre blocuri si cu tribune de 300 spectarori..
  • +3 (5 voturi)    
    Craiova ca Olguta (Vineri, 28 august 2020, 2:10)

    Alex_capsunar [utilizator]

    Craiova se batea cu pumnul in piept ca a fost furata si defavorizata, ca daca nu ar fi fost furata cate ar mai fi facut... iar la sfarsit si-a aratat adevarata valoare. Cam ca si Lia Olguta, prietena si sustinatoarea intelectualei Dancila Viorica
  • +2 (2 voturi)    
    Echipa mare, domnule... (Vineri, 28 august 2020, 7:20)

    Seby30 [utilizator]

    mare echipa, care voia sa castige campionatul.Unde sunt carcotasii care sustinau ca U Craiova este peste CFR? Comparati meciul facut de CFR cu Dinamo Zgreb si meciul facut de Craiova cu "puternica" formatiune Tbilisi. In Europa League nu se mai dau 11 m Craiovei ca in meciurile cu Botosaniul si FCSB. Cunoscatorii stiu de ce....
    • +2 (4 voturi)    
      imi retrag cuvintele de ieri... (Vineri, 28 august 2020, 10:19)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Seby30

      Ieri am spus ca jucatorii de la CFR sunt prosti si nu au mentalitate...pai daca ei sunt prosit, cei de la Craiova sunt de 100 de ori mai prosti.