​Dinamo a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat în prima etapă împotriva celor de la Hermannstadt. Aceasta a fost prima partidă disputată de "câini", după ce clubul a fost preluat de investitori spanioli.

Joalisson a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 32, în timp ce Sorescu a egalat din penalti în minutul 59. Vezi aici cele două goluri.

Au evoluat echipele:

Dinamo: Straton - Ehmann, Puljic, Bejan (Popa '46) - G. Creţu, Răuţă, Vl. Achim (Grigore '83), Sin - Sorescu, Neicuţescu (Bani '46), Fabbrini. Antrenor: Gheorghe Mulţescu

FC Hermannstadt: Cristiano - Vodă (Sîntean '69), Scarlatache, I. Stoica, Buşu - R. Pires, Dâlbea - B. Iordache, Jo Santos, Buzan (Petrescu '22) - Ad. Bălan (Fortes '80). Antrenor: Ruben Albes

Dinamo - Hermannstadt 1-1

*Partidele din Liga 1 pot fi urmărite în direct pe Digisport, Telekomsport și LookTV.