După victoria cu 5-0 din Austria, a doua manșă a confruntării dintre Manchester United și LASK Linz a fost o simplă formalitate pentru formația engleză. Echipa antrenată de Ole Gunnar Solskjaer s-a impus cu 2-1, într-un meci în care austriecii au avut mai multe ocazii importante.

Echipa din Linz a deschis scorul în minutul 55 prin Philipp Wiesinger, însă "diavolii roșii" au întors rezultatul prin golurile înscrise de Jesse Lingard ('57) și Anthony Martial ('88).

În sferturi, Manchester United se va duela cu FC Copenhaga, formație care a trecut cu 3-1 la general de Istanbul Basakșehir. Europa League va continua sub forma unui mini-turneu în Germania, cu sferturi, semifinale şi finală.

Vezi aici cele mai importante momente ale partidei dintre Manchester United și LASK Linz.