PSG a câștigat, vineri, Cupa Franței pentru a 13-a oară, după ce a trecut, scor 1-0, de echipa AS Saint-Etienne. La meciul de pe Stade de France au asistat, printre alții, Emmanuel Macron și Roxana Mărăcineanu. Kylian Mbappe s-a accidentat la glezna dreaptă și este în pericol să rateze meciul tur cu Atalanta din sferturile Champions League.

Kylian MbappeFoto: psg.fr

Golul lui Neymar din minutul 14 a fost decisiv pentru stabilirea câștigătoarei Cupei Franței.

La meci a asistat şi preşedintele francez Emmanuel Macron, dar şi ministrul delegat al Sportului, Roxana Mărăcineanu.

Pe Stade de France au fost în total 2.805 spectatori.

Totuși, bucuria nu a fost completă pentru PSG: Kylian Mbappe s-a accidentat după o jumătate de oră de joc, după un fault dur al lui Loic Perrin. Atacantul francez a fost imediat înlocuit, iar la festivitatea de premiere a participat în cârje.