​Liga 1, play-off: FCSB vs Gaz Metan Mediaș 2-2 / Două goluri au fost marcate în prelungiri

de Red. Sport     HotNews.ro
Duminică, 21 iunie 2020, 21:52 Sport | Fotbal

Liga 1
​​FCSB a mai făcut un pas greșit în lupta pentru titlu. Echipa antrenată de Bogdan Vintilă a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, în fața echipei Gaz Metan Mediaș, scor 2-2.

Au marcat: Tănase '12, Petre '90+3 penalti / Buș '57, Juel-Nielsen '90+4

În minutul 76, Florin Tănase a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben. Cele două avertismente au venit în decurs de un minut, potrivit News.ro.

Au evoluat echipele>

FCSB: A. Vlad – Creţu, Miron, Perianu (Petre ’67), Pantea – Ov. Popescu, Vînă, Olaru (Niţă ’85) – Man (Popa ’58), Moruţan, Fl. Tănase. Antrenor: Bogdan Vintilă

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Butean, Larie (Nielsen ’83), M. Constantin – Droppa (Roşu ’78), Fofana – Ciocan, Chamed (Fernandes ’83), Valisar – S. Buş. Antrenor: Dusan Uhrin

Cartonaşe galbene: Tănase ’75, ‘76 / Fofana ’43, Larie ’48, Vână ‘90+2

Cartonaş roşu: Tănase ‘76

Arbitri: Andrei Chivulete - Valentin Avram, Andrei Constantinescu - Lucian Rusandu; Observator de arbitri: Vasile Bratu.