Formațiile Tottenham Hotspur și Manchester United au remizat, vineri, scor 1-1, într-un meci din etapa a 30-a campionatului Angliei. În urma acestui rezultat, echipa lui Jose Mourinho ocupă locul al optulea, în timp ce trupa lui Ole Gunnar Solskjaer se clasează pe poziția a cincea.

Bergwijn a deschis scorul pentru gazde în minutul 27. Bruno Fernandes a reușit să egaleze pentru oaspeți, din penalti, în minutul 81 (portughezul a fost implicat, din momentul transferului său, în șase goluri ale "diavolilor roșii" - a înscris de trei ori și a pasat decisiv de alte trei ori). Vezi aici reușitele.

Înainte de startul jocului, fotbaliştii celor două echipe şi arbitrii au îngenuncheat în semn de susţinere a mişcării Black Lives Matter.

Tot vineri, Southampton a învins în deplasare Norwich City, scor 3-0. Au marcat Ings ’49, Armstrong ’54 şi Redmond ’79, potrivit News.ro. Vezi aici golurile.