VIDEO Napoli, în finala Cupei Italiei după 1-1 cu Inter

de Red. Sport     HotNews.ro
Duminică, 14 iunie 2020, 9:12 Sport | Fotbal

Dries Mertens
Atacantul Dries Mertens a devenit cel mai bun marcator din istoria clubului Napoli, după ce a marcat golul echipei sale în meciul cu Inter Milano, scor 1-1, rezultat în urma căruia napoletanii s-au calificat în finala Cupei Italiei.

Mertens a marcat în minutul 41, după ce pentru Inter deschisese scorul Eriksen, în minutul 2.

În vârstă de 33 de ani, Mertens a devenit cel mai bun marcator din istoria clubului, cu 122 de goluri, depăşindu-l pe Marek Hamsik.

În tur, Napoli s-a impus, scor 1-0, astfel că s-a calificat în finala Cupei Italiei, unde va întâlni Juventus, la 17 iunie, transmite News.ro.