​Juventus a avut un om mai mult pe teren din minutul 17 al partidei cu AC Milan, o confruntare încheiată la egalitate, scor 0-0. Torinezii au obținut totuși calificarea în finala Cupei Italiei grație remizei cu goluri (1-1) din manșa tur.

Cristiano Ronaldo a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 16, iar doar 60 de secunde mai târziu Rebic a fost eliminat.

Juventus nu a putut profita pe tabelă de superioritatea numerică, meciul încheindu-se 0-0. Cu toate acestea, Bătrâna Doamnă s-a calificat în finala Cupei Italiei la fotbal după ce remizase, scor 1-1, în manșa tur de la Milano.

În marea finală, Juve se va duela cu Napoli sau cu Inter. În manșa tur, de pe Giuseppe Meazza, a fost 1-0 pentru Napoli.

Meciul de pe San Paolo va avea loc sâmbătă, de la ora 22:00. În România, partida va putea fi urmărită în direct pe Look TV.