VIDEO Nicolae Stanciu - Gol și două pase de gol pentru Slavia Praga

de Red. Sport     HotNews.ro
Duminică, 31 mai 2020, 10:02 Sport | Fotbal

Nicolae Stanciu
Fotbalistul echipei Slavia Praga, Nicolae Stanciu, a marcat un gol din penalti în meciul câştigat, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, în faţa formaţiei Jablonec, în campionatul Cehiei.

Stanciu, care a jucat până în minutul 73, a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 21.

Celelalte goluri au fost marcate de Holes ’29, Provod ’56, Tecl ’61 şi Jusuf ’78 (penalti). Provod şi Tecl au înscris din pase de la Stanciu.

După 26 de etape, Slavia este lider în clasament, cu 64 de puncte, în timp ce Jablonec este pe trei, cu 43 de puncte. Poziţia a doua este ocupată de Viktoria Plzen, care are 56 de puncte, transmite News.ro.