Edi Iordănescu: "Ţări mai dezvoltate şi mai civilizate decât România au decis izolare totală; nu ştiu noi ce aşteptăm!?"

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Luni, 23 martie 2020, 23:42 Sport | Fotbal


Edi Iordanescu
Foto: Facebook/ Fotbal Club CFR 1907
​Tehnicianul Edward Iordănescu a scris, luni, pe Facebook, că ţări mai dezvoltate şi mai civilizate decât România au decis izolare totală, subliniind că a trecut şi momentul “recomandărilor” în lupta cu pandemia de coronavirus, informează News.ro.

"Ţări mai dezvoltate şi mai civilizate decât România au decis izolare totală: Italia, Franţa, Spania, Germania, urmează Anglia, Israel, Statele Unite... China deja a trecut prin acest proces, nu ştiu noi ce aşteptăm!? Cred că a trecut şi momentul “recomandărilor”, am demonstrat că noi suntem mai “inteligenţi” decât specialiştii şi autorităţile în atâtea cazuri deja!! Umanitatea va trece şi peste această provocare, cu siguranţă cea mai mare după al Doilea Război M, dar cu măsuri concrete, severe chiar şi cu ajutorul lui Dumnezeu!!!", a scris Iordănescu pe Facebook.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3269 vizualizari

  • -4 (20 voturi)    
    mai aveti multi (Luni, 23 martie 2020, 23:50)

    bobo2 [utilizator]

    fotbalisti inteligenti care sa ne sfatuaisca de bine? Avem nevoie de intelepciunea lor, acum ca se plictisec acasa ne-o pot impartasi
    • +9 (11 voturi)    
      @bobo2 (Marţi, 24 martie 2020, 0:12)

      Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui bobo2

      Dl. Iordanescu este perfect logic. Atributul unui om inteligent.

      Dl. bobo2 nu.
    • +6 (6 voturi)    
      Daca (Marţi, 24 martie 2020, 0:25)

      Tony_K [utilizator] i-a raspuns lui bobo2

      Tu nu realizezi cat de grava e situatia inseamna ca fie esti incult fie nu iti pasa de familia ta si de cei don jurul tau. Din pacate sunt ff multi ca tine.
      • 0 (2 voturi)    
        mister Iordanescu (Marţi, 24 martie 2020, 9:13)

        bobo2 [utilizator] i-a raspuns lui Tony_K

        ne indeamna sa ne luam dupa tari mai civilizate decat noi: Italia Spania, care intr-adevar, cu masurile pe care le-au luat au rezolvat problema. Ideea de izolare totata este un virus ai mintii preluat de la exaltati si propagat de persoane fara discernamaint. Obligativitatea mastii in public ar fi o idee mai buna.
  • 0 (8 voturi)    
    Parerea mea umila (Marţi, 24 martie 2020, 0:15)

    Futurist Irefutabil [utilizator]

    Este ca ar trebui sa te astepti la un singur lucru: la mai rau. Atat. Daca in Italia este apocalipsa in spitale, hai sa le aratam ca sunt de fapt un mizilic. Cum de ce? Pentru ca putem! Iar in final sa le trimitem o brigada sa ii reimbolnaveasca dupa ce au terminat cu valul curent. Sa ii razbunam cica pe daci.
    • +1 (3 voturi)    
      Ai perfeca dreptate. (Marţi, 24 martie 2020, 0:23)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

      Reinfectarea dupa doua luni de carantina la sange, va avea loc exact asa cum a apraut prima infectare in RO. Si apoi inca doua luni si tot asa. Dar cred ca la a doua la multi o sa li se rupa.
      • +2 (2 voturi)    
        Pai (Marţi, 24 martie 2020, 8:33)

        Tony_K [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        Virusul nu dispare, ideea e sa se infecteze cate putini in acelasi timp pentru ca sistemul de sanatate sa aiba grija de ei sa rezulte cati mai putini morti. Daca s-ar imbolnavi un milion intr-o saptamana, cati ar avea sansa sa fie tratati in spital? Ce e asa de greu?
  • -4 (6 voturi)    
    Lucruri îngrozitoare (Marţi, 24 martie 2020, 1:14)

    iulisimo [utilizator]

    Dar mai înspăimântător este că asistăm la începutul sfârșitului libertății nostre....
    • +1 (1 vot)    
      Ca mort (Marţi, 24 martie 2020, 11:25)

      Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui iulisimo

      Esti liber sa faci orice. Problema e ca nu mai poti.
  • -1 (1 vot)    
    Sahul iubit de fotbalisti: tablele ! (Marţi, 24 martie 2020, 11:32)

    Miky113 [utilizator]

    puiule de pui, revizioneaza scena din "Goana dupa Aur" , cand Chaplin, fierbe boconku si suge cuiele de lemn din talpa ...

    Daca statul actual(kwj zice sa-l uitam pe allalt) ofera un pachet minimal de subzistenta fiecarui roman; atunci da, sudeaz-le usa ca la Tranfagarasan .

    Da pana atunci, voie buna la poveste c'nainte mult mai i'este . Deja s-a anuntat prima spargere . "Is Time", kasha'i in tenis.