Leverkusen a dat lovitura pe terenul celor de la Glasgow Rangers, germanii impunându-se cu 3-1 în manșa tur din optimile Europa League. Unii dintre fanii gazdelor l-au criticat pe rețelele sociale pe antrenorul Steven Gerrard pentru că nu l-a folosit titular pe Ianis Hagi.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 68, atunci când i-a luat locul lui Kamara.

Câteva dintre comentariile fanilor lui Rangers de pe rețelele sociale:

„Cred că toţi vrem să-l vedem pe teren pe Ianis Hagi”.

„Se întâmplă atâtea lucruri şi Gerrard ne privează de Ianis Hagi”.

„Hagi a intrat prea târziu. De ce Gerrard nu vede ce vedem noi?” - sunt doar câteva dintre mesajele fanilor lui Rangers, care nu l-au menajat deloc pe Steven Gerrard, informează Mediafax.

După ce a pierdut cu 3-1 pe Ibrox Park, Rangers păstrează șanse foarte mici de calificare în sferturile Europa League.

Manșa retur ar urma să se dispute săptămâna viitoare, dar sunt speranțe mici ca acest lucru să se întâmple cu adevărat (tot mai multe meciuri și competiții sunt amânate la nivel mondial din cauza coronavirusului).