​​Chiar dacă echipa se află doar pe locul 5, fanii lui Manchester United pot considera că acest sezon este unul salvat. Formația antrenată de Ole Gunnar Solskjaer s-a impus cu scorul de 2-0, pe Old Trafford, împotriva rivalei Manchester City. Tot duminică, Chelsea a obținut o victorie entuziasmantă împotriva lui Everton, scor 4-0.

Martial în minutul 30 și McTominay în minutul 90+6 (ambele goluri după erori ale portarului Ederson) au adus victoria "diavolilor roșii". Vezi aici reușitele.

Manchester United s-a impus și în tur, scor 2-1, pe stadionul Etihad, dar și în returul semifinalelor Cupei Ligii ("cetățenii" s-au calificat atunci în finală).

În cealaltă partidă disputată duminică în Premier League, Chelsea a dat recital prin golurile înscrise de Mount '14, Pedro '21, Willian '51 și Giroud '54. Aici poți vedea cele patru goluri.