Liga 2: Csikszereda vs Petrolul Ploiești 1-2 / Oaspeții au întors rezultatul în ultimul sfert de oră

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 8 martie 2020, 17:15 Sport | Fotbal

Liga 2
FC Petrolul a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia Csikszereda, în etapa a 24-a a Ligii a II-a. Partida s-a desfăşurat cu spectatori, fiind prezenţi inclusiv fani prahoveni, însă numărul lor nu a depăşit 1.000, potrivit News.ro.

Casiadi a deschis scorul în minutul 19, oaspeţii revenind pe tabelă în final, prin Arnăutu '77 şi Palmeş '82 (a).

În urma acestui rezultat, Petrolul se apropie de locurile de promovare/baraj. Lider în clasament este echipa UTA, cu 50 de puncte, urmată de CS Mioveni şi Turris-Oltul Turnu Măgurele, cu câte 39 de puncte, şi FC Argeş şi Petrolul, cu câte 38 de puncte.

Csikszereda rămâne pe locul 17, retrogradabil, cu 22 de puncte.