Echipele Eintracht Frankfurt şi Bayer Leverkusen s-au calificat, miercuri, în semifinalele Cupei Germaniei, trecând în sferturi de Werder Bremen, respectiv de Union Berlin.

Cupa GermanieiFoto: eintracht.de

Eintracht Frankfurt a învins-o în sferturi pe Werder Bremen, scor 2-0, pe Commerzbank-Arena (Frankfurt). Golurile victoriei au fost semnate de Andre Silva 45+6' (penalti) şi Kamada 60'.

Eintracht Frankfurt a încheiat meciul în inferioritate numerică, Kostic fiind eliminat în minutul 90+1.

Rezumatul meciului Eintracht Frankfurt vs Werder Bremen.

Bayer Leverkusen a trecut cu scorul de 3-1 de Union Berlin, revenind de la 0-1 în meciul disputat pe BayArena (Leverkusen).

Union Berlin a deschis scorul prin Ingvartsen, în minutul 39, însă în minutul 71 a rămas în inferioritate numerică, Lenz fiind eliminat pentru cumul de cartonașe galbene.

Leverkusen a marcat apoi prin Bellarani 72', Aranguiz 86' şi Diaby 90+2', obținând calificarea în careul de ași al Cupei Germaniei.

Rezumatul meciului Bayer Leverkusen vs Union Berlin.

În semifinalele mai sunt calificate echipele FC Saarbrucken (Liga a patra) şi Bayern Munchen. Tragerea la sorţi a semifinalelor va avea loc la 8 martie.