​Rapid și CS Mioveni au terminat la egalitate partidele jucate duminică în deplasare cu ASU Politehnica Timișoara, respectiv FC Argeș, în etapa cu numărul 23 din Liga 2.

Liga 2Foto: frf.ro

Partida dintre Rapid și ASU Poli s-a încheiat fără goluri. Gazdele nu au reușit să profite de superioritatea numerică, după ce Băjan (Rapid) a fost eliminat încă din minutul 8.

În prima repriză, Cherecheş de la gazde, care s-a accidentat la cap la scurt timp după startul partidei, a fost dus cu ambulanţa la spital. Cherecheş s-a ciocnit cap în cap cu Băjan de la Rapid, iar jucătorul rapidist a primit cartonaş roşu (8'), scrie News.ro.

În alt meci al zilei, FC Argeș și CS Mioveni au terminat la egalitate, scor 1-1, ambele goluri fiind înscrise pe final de meci. Matiș a deschis scorul pentru FC Argeș în minutul 81, iar Raul Costin a egalat în minutul 90.

În ultima partidă a zilei, Gloria Buzău a terminat la egalitate, scor 2-2 (2-0), pe teren propriu, cu Universitatea Cluj.

Gloria Buzău a condus cu 2-0 la pauză, după reuşitele jucătorilor Balgiu '29 şi Iulian Roşu '45. Clujenii au revenit în repriza a doua, când au marcat Goga '59 şi Gavra '67.