​VIDEO Cu ce a venit Dan Petrescu la conferința de presă - Pe cine a criticat Bursucul după eliminarea dramatică a CFR-ului

de Red. Sport     HotNews.ro
Vineri, 28 februarie 2020, 8:56 Sport | Fotbal


Dan Petrescu si conferinta de presa
Foto: captura facebook
​Regula golului marcat în deplasare a făcut diferența în dubla manșă dintre Sevilla și CFR Cluj. Campioana României a marcat în ultimele minute ale partidei de pe "Ramón Sánchez Pizjuán", dar VAR-ul a întors reușita și i-a trimis pe andaluzi în optimile Europa League. Vizibil iritat de decizia arbitrului, Dan Petrescu a venit la conferința de presă cu regulamentul în mână.

Europa League: CFR Cluj, la o mână distanță de optimi / Echipa lui Dan Petrescu nu a pierdut, dar Sevilla merge mai departe

Sevilla - CFR Cluj 0-0 (în tur 1-1)

Aici poți urmări conferința de presă susținută de Dan Petrescu după eliminarea dramatică suferită împotriva celor de la FC Sevilla:







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6867 vizualizari

  • +3 (9 voturi)    
    Laso jos Petrescule . . . (Vineri, 28 februarie 2020, 9:15)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . ca macane! Jucatorul tau a jucat mingea cu palma aferind coechipierului o pozitie avantajoasa pantru a inscrie!
    • +1 (13 voturi)    
      bineinteles ca a fost hent. (Vineri, 28 februarie 2020, 9:31)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      Din moment ce jucatorul CFR a atins mingea cu mana si a schimbat traiectoria mingii, este hent indiscutabil. Poti sa mai stai la tocmeli daca mingea doar il stergea, fara a-si schimba traiectoria....dar in cazul de fata, se vede clar cum jucatorul atinge mingea sa o pozitioneze mai bine.
      Pacat, se puteau califica daca nu aveau mentalitate de balcanici: ,,lasa ca fur eu ca nu ma vede nimeni''. Ei uite ca i-a vazut VAR-ul si i-a penalizat.
      Sa investe si ai nostri ca pe afara nu poti fura chiar ca in Romania, speriind sau punand presiune pe arbitru. Acolo trebuie sa mai si joc ceva, ca sa te califici.
      • -4 (6 voturi)    
        "mentalitate de balcanici"? (Vineri, 28 februarie 2020, 11:20)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Pe 22 iunie 1986, Argentina castiga partida cu Anglia (2-1), din sferturile de finala ale Campionatului Mondial din Mexic. Maradona a inscris ambele goluri ale "Pumelor", insa primul avea sa ramana in istoria fotbalului: micutul jucator (1,65 metri!) a inscris cu "capul" de langa portarul Peter Shilton. Pe reluari se poate observa ca Diego a marcat cu mana, iar protestele intemeiate ale britanicilor au ramas fara rezultat - arbitrul Ali Bin Nasser (Tunisia) a validat executia.
        • -1 (3 voturi)    
          Am vazut meciul.. (Vineri, 28 februarie 2020, 14:00)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui ty

          l-au transmis bulgarii. Ti se pare cumva ca sud-americanii sunt mai evoluati decat balcanicii din punct de vedere al mentalitatilor?/ No way, tot pe acolo...
          In schimb, pe timpul lui Maradona nu exista VAR-ul si furtul facea parte din joc. Acum, sa pui mana pe minge cand te filmeaza toti, inseamna sa fii prost. Traore a pus faza in pericol degeaba...daca era in stare sa faca un stop ca lumea, acum CFR era in optimi.
      • +3 (7 voturi)    
        Ce prostii vorbesti! (Vineri, 28 februarie 2020, 11:38)

        un_moftangiu [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        "Mentalitate de balcanici"??? Adica numai balcanicii fac hent???? Scoate frate capul din noroi si mai stege-te pe fata ca nu tot ce e rau s-a adunat in Romania. Maine-poimaine o sa zici ca si al doilea razboi mondial tot romanii l-au inceput...
        • -2 (4 voturi)    
          da, mentalitate de balcanici (Vineri, 28 februarie 2020, 14:03)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui un_moftangiu

          pentru ca in Liga I nu exista VAR si jucatorii nostri au mentalitatea sa fure si sa faca hent, pe motiv ca vor pacali arbitrul. Traore s-a crezut in Liga I si a vrut sa pacaleasca arbitrul. Vezi si tu cate greseli de arbitraj se fac la noi din lipsa VAR-ului.
          Alo, baiatul, acolo nu mai merge cu astfel de smecherii, te filmeaza toti, invata sa joci un fotbal curat. Mai joaca si fotbal daca vrei calificare, nu sa faci scandal ca ti-a anulat un gol pe motiv ca ai oprit mingea cu mana.
          • 0 (2 voturi)    
            Cred ca nu ai privit faza cu atentie din moment ce (Vineri, 28 februarie 2020, 16:51)

            ty [utilizator] i-a raspuns lui bancher

            scrii:
            - "Traore a pus faza in pericol degeaba...daca era in stare sa faca un stop ca lumea, acum CFR era in optimi."
            sau
            - "Traore s-a crezut in Liga I si a vrut sa pacaleasca arbitrul."
            Mingea care a lovit mana lui Traore a fost sutata de un adversar de la cel mult 2 metri. Traore nu avea cum sa schiteze vreun gest intentionat.
            Doi fosti arbitrizic asa:
            - Porumboiu: eu cred ca a fost hent
            - Craciunescu: eu nu as fi fluierat. Momentul hentului este o faza care poate fi interpretata. VAR-ul analizeaza doar faza golului. Arbitrul trebuia sa ia decizia dupa ce vedea el faza si nu dupa zicerile celor din camera VAR.
            Ar fi fost un lucru normal find vorba de golul care stabilea echpa care mergea mai departe.
            Eu cred ca Bursucul a avut dreptate.
    • -1 (1 vot)    
      Vali..... (Vineri, 28 februarie 2020, 15:38)

      rares.d [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      ce bine te stii la fotbal1
      Nu stiu de ce mai au oamenii astia regulament, cand te pot lua pe tine sa decizi :))
      Joci FIFA 2020