​​Rapid București și Turris Turnu Măgurele au terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată în etapa a 22-a din Liga 2, pe Stadionul "Anghel Iordănescu" (Voluntari).

Liga 2Foto: frf.ro

Spiritele s-au încins în prelungirile primei reprize, când Ionuţ Voicu, căpitanul rapidiştilor, a fost eliminat direct pentru un fault dur asupra lui Florian Haită.

Voicu a protestat vehement după decizia arbitrului, iar fanii Rapidului de la tribună au aruncat cu mai multe obiecte în teren. Unul dintre ele l-a lovit în cap chiar pe Ionuţ Voicu, care a părăsit terenul.

La pauză, jandarmii au intervenit şi au format un cordon în dreptul peluzei rapidiste. Reacţia acestora ar fi venit după ce o persoană din staff-ul lui Turris a mers cu o brichetă aruncată din tribune către arbitrul partidei, potrivit Digi Sport.

În urma acestui rezultat, Rapidul rămâne pe locul 3, cu 36 de puncte, după UTA Arad, locul I, cu 44 de puncte, şi CS Mioveni, locul 2, cu 37 de puncte. Turris este pe locul 6, cu 33 de puncte.