VIDEO King Cup: Al Hilal, antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat în semifinale

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Joi, 16 ianuarie 2020, 23:27 Sport | Fotbal

Razvan Lucescu
​Formaţia Al Hilal, antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat, joi, în semifinalele King Cup, în Arabia Saudită. În sferturile de finală, Al Hilal a învins cu scorul de 2-1 echipa Ettifaq, potrivit News.ro.

Învingătorii au marcat prin Al Shehri ‘4, ’97, iar învinşii prin Kiss ’84 (penalti). Ettifaq a rămas în inferioritate numerică în minutul 73, când a fost eliminat Al Rabiei.

Celelalte trei sferturi de finală vor avea loc vineri şi sâmbătă: Al-Adalah vs Al-Nassr, Abha vs Al-Fateh și Al-Wehda vs Al-Ahli.