​Liverpool și Napoli sunt formațiile care merg în optimile Champions League din Grupa E. "Cormoranii" s-au impus cu 2-0 în fața celor de la Salzburg (aveau nevoie de un punct), în timp ce napoletanii au învins categoric formația lui Ianis Hagi, Genk, scor 4-0.

În Austria, Liverpool a înscris cele două goluri în doar două minute prin Keita ('57) și Salah ('58). Salzburg va juca în 16-imile Europa League. Aici poți vedea cele două reușite.

Arkadiusz Milik a reușit un hat-trick pentru Napoli în minutele 3, 26 și 38 (primul jucător din istoria clubului care reușește acest lucru într-un meci din Champions League). Mertens a stabilit scorul final în minutul 75 (ultimele două goluri au fost înscrise din penalti).

Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 72, în locul lui Ito. Belgianul Maarten Vandevoordt (Genk) a devenit cel mai tânăr portar din istoria Champions League (17 ani și 287 de zile). Vezi aici golurile partidei din Italia.