Liga 1: Meciul Sepsi vs Academica Clinceni, oprit după 15 minute din cauza ceții / Partida va avea loc marți, de la ora 16:00

Luni, 9 decembrie 2019, 19:28 Sport | Fotbal

Ceata la Sfantu Gheorghe
Update: Meciul se va juca marţi, de la ora 16.00, și va continua din minutul în care a fost întrerupt.

Știrea inițială: Meciul Sepsi - Academica Clinceni, din etapa a XX-a a Ligii I, a început, dar a fost întrerupt după circa 15 minute din cauza vizibilităţii reduse, informează News.ro. Scorul era 0-0.

Iniţial, partida care trebuia să înceapă la ora 18.00, a fost amânată pentru o oră. În cele din urmă, fluierul de start s-a dat la ora 18.50, însă ceaţa deasă a împiedicat desfăşurarea partidei în condiţii optime.

După aproximativ 15 minute de joc, arbitrul George Găman a decis suspendarea partidei, care va fi reprogramată pentru o dată ulterioară.