VIDEO Golul zilei: Son a înscris după o cursă nebună pornită din preajma propriului careu

Sâmbătă, 7 decembrie 2019, 19:27 Sport | Fotbal

Son, gol superb contra lui Burnley
Heung-Min Son a reușit cel mai frumos meci al zilei de sâmbătă, în meciul jucat de Tottenham pe teren propriu împotriva celor de la Burnley. Sud-coreeanul a plecat cu mingea din preajma propriului careu, a driblat toți adversarii care i-au ieșit în cale și s-a mai oprit doar după ce l-a învins pe portarul Pope.

Son a înscris golul în minutul 32, stabilind scorul primei reprize, 3-0 pentru Spurs.

Tottenham a câștigat meciul cu 5-0, celelalte goluri fiind marcate de Kane 4', 54', Lucas 9' și Sissoko 74'. Trupa lui Jose Mourinho ocupă locul 5 în Premier League, cu 23 de puncte după 16 etape.