Liverpool s-a distanțat la 11 puncte de Manchester City, după ce a învins cu 3-2, pe teren propriu, formația Brighton. Tot în etapa a 14-a din Premier League, Mourinho a obținut a treia victorie consecutivă pe banca celor de la Tottenham (3-2 vs Bournemouth), în timp ce Chelsea a pierdut acasă cu West Ham, scor 0-1.

Virgil van Dijk a înscris ambele goluri ale "cormoranilor" (18 și 24). De fiecare dată, acesta a primit pasa decisivă de la Trent Alexander-Arnold. Dunk a redus din diferență pentru Brighton în minutul 79. Aici poți vedea cele trei goluri.

Dele Alli (21 și 50) și Sissoko au înscris pentru Tottenham, iar rezerva Wilson a marcat o dublă pentru Bournemouth (73 și 90+6). Vezi aici reușitele.

West Ham a obținut cele trei puncte din meciul cu Chelsea grație golului marcat de Cresswell în minutul 48. Click aici pentru a urmări golul englezului.