CS Mioveni s-a impus cu 5-2 (1-2), marţi, pe teren propriu, împotriva echipei Turris-Oltul Turnu Măgurele, într-un meci din etapa a 19-a a Ligii a II-a. În altă partidă, restanță din etapa a 11-a, UTA Arad a învins cu 1-0 formația Concordia Chiajna și rămâne pe prima poziție în clasament (38 puncte).

Liga 2Foto: frf.ro

La Mioveni au marcat: Savin '38 (a), Hergheligiu '63, Sălcianu '66 (a), Massaro '78 şi '81 / Pană '7 şi Voicu '34 (p).

Din minutul 30, oaspeţii au jucat în zece jucători, în urma eliminării lui Juncănaru.

Golul arădenilor a fost înscris de Romario Moise, în minutul 7, din penalti. Lucian Ion (Concordia) a fost eliminat în minutul 62.

Ultimul meci al etapei a 19-a, Dunărea Călărași vs Rapid București, are loc miercuri, de la ora 14:00.