VIDEO Toulouse - Marseille 0-2 / Două goluri în trei minute - Marseille se menține pe locul 2 în Ligue 1

Luni, 25 noiembrie 2019, 9:11 Sport | Fotbal

Bucuria jucatorilor de la Marseille
Olympique Marseille a învins, duminică, în deplasare, formaţia Toulouse, scor 2-0, în etapa 14-a a campionatului din Franța. Echipa lui Andre Villas-Boas a bifat astfel a treia victorie consecutivă și se menține pe locul doi în Ligue 1, la opt puncte în spatele liderului PSG.

Marseille a marcat cele două goluri în decurs de trei minute, prin Benedetto 76' şi Radonjic 79'. Oaspeții au profitat însă și de inferioritatea numerică a celor de la Toulouse, după ce Moreira a primit roșu și a fost eliminat în minutul 41.