Federația Română de Fotbal vrea să permită consumul de bere pe arenele din România

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 21 noiembrie 2019, 13:10 Sport | Fotbal


FRF
Foto: frf.ro
​Andrei Vochin, consilierul președintelui Federației Române de Fotbal, Răzvan Burleanu, a declarat că Federația Română de Fotbal dorește permiterea consumului de bere pe stadioanele din România, transmite Mediafax.

"Mi se pare o mare prostie, merg în toate stadioanele din Europa asta, se bea o bere uşor alcoolizată, că d-aia vine omul la spectacol, să mai bea o bere, să mai mănânce un sandviş, să mai stea de vorbă. La noi e regulă ca la un kilometru în jurul stadionului să vinzi băuturi de acest gen. Avem iniţiativa asta de cinci ani, tot încercăm, dar nici nu ştii unde să pui dosarul că s-a schimbat ministrul", a declarat Andrei Vochin, la Telekom Sport.

În România, consumul de alcool în locuri publice este sancționat cu o amendă între 100 și 500 de lei.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1582 vizualizari

  • +11 (17 voturi)    
    Pai noi avem deja probleme cu suporterii... (Joi, 21 noiembrie 2019, 13:34)

    IoPaNet [utilizator]

    Daca le mai dam voie si cu bere...
    • +10 (10 voturi)    
      Comment sters de user (Joi, 21 noiembrie 2019, 13:56)

      polonyca [anonim] i-a raspuns lui IoPaNet

    • +9 (9 voturi)    
      astia toarna gaz pe foc ....... (Joi, 21 noiembrie 2019, 14:23)

      viziru [utilizator] i-a raspuns lui IoPaNet

      astia toarna gaz pe foc ....... ce ba calificari ne trebuie noua ???? saracilor ....... banu sa curga ........
    • +2 (2 voturi)    
      Poate au voie cu bere .... (Joi, 21 noiembrie 2019, 15:25)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui IoPaNet

      în burtă!
  • +9 (9 voturi)    
    Ce bere ma (Joi, 21 noiembrie 2019, 14:32)

    feroviarul123 [utilizator]

    Palinca direct. Gratare cu Mici pe teren ca oricum fobalul e egal cu zero. Si majorete nene ... ca la americani.
    • +9 (9 voturi)    
      Și manele... (Joi, 21 noiembrie 2019, 14:51)

      Kwisatz Haderach [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      ... pentru delectarea fotbaliștilor și a suporterilor mononeuronali
  • +5 (5 voturi)    
    de ce vin oamenii pe stadion (Joi, 21 noiembrie 2019, 16:50)

    Gheorghe_Dan [utilizator]

    "să mai bea o bere, să mai mănânce un sandviş, să mai stea de vorbă".. de fotbal oricum nu prea au parte.
    FRF vrea sa faca un ban cinstit din bisnita cu alcool, ca din fotbal nu prea are sanse.
  • +2 (2 voturi)    
    Cap de pluta, (Joi, 21 noiembrie 2019, 20:24)

    2016 [utilizator]

    mai bine faceti un control serios sa nu mai intre huliganii pe stadioane cu materiale pirotehnice, ca in ritmul asta raneti doar voi cei din FRF sa cumparati bere pe stadioanele fara spectatori!