Partida Turris-Oltul Turnu Măgurele vs Petrolul Ploiești s-a încheiat 1-1, iar prahovenii rămân la două puncte de liderul clasamentul Ligii a II-a, UTA Arad. Acest meci a fost o restanţă din etapa a 14-a care trebuia să se dispute pe 23 octombrie, potrivit Mediafax.

Liga 2Foto: frf.ro

Primele 45 de minute s-au scurs fără goluri, ambele reușite ale echipelor s-au marcat în repriza secundă. În minutul 61, Petrolul a deschis scorul, în deplasare, prin Arnăutu. Turris-Oltul a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, în minutul 81, prin golul marcat de Ciobanu.

În urma acestei remize, echipa din Turnu Măgurele a ajuns la trei puncte de UTA.

Echipele de start:

• Turris-Oltul Turnu Măgurele (4-3-3): Păun - Juncănaru, Sălcianu, Ispas, Călințaru - Pană, Savin, Acolatse - Haită, Turkovic, Voicu. Antrenor: Marius Baciu

Rezerve: Duțu, Neacșu, Ciobanu, Bud, Radu, Matei, Buleică

• Petrolul (4-3-3): Avram - Olaru, Sîrghi, Manolache, Țicu - Meza Colli, Cioinac - Gavrilă, Marinescu, Saim Tudor - Arnăutu. Antrenor: Flavius Stoican

Rezerve: Lungu, Bratu, Enache, Zaharia, Guy, Mihăiescu, Munteanu

1. UTA Arad 16 meciuri (32-12) 32 puncte

2. CS Mioveni 17 (29-16) 31

3. Rapid București 17 (28-15) 31

4. Petrolul Ploiești 17 (19-15) 30

5. Turris-Oltul Turnu Măgurele 17 (30-19) 29 etc.