Liverpool a fost aproape de înfrângere pe Old Trafford, însă a reușit să egaleze în minutul 85 al partidei cu Manchester United (scor 1-1) și păstrează șase puncte în fața celor de la Manchester City.

Rashford a deschis scorul pentru echipa lui Solskjaer în minutul 36, după o cursă a lui James (Liverpool a cerut un fault la începutul fazei, dar golul a fost validat de VAR). Tot VAR-ul a anulat golul înscris de Sadio Mane în minutul 45 pentru un henț. Lallana a stabilit scorul final în minutul 85.

Aici poți vedea reușitele partidei dintre Manchester United și Liverpool.

"Cormoranii" adunaseră opt victorii în primele opt etape din Premier League și se aflau în căutarea victoriei consecutive cu numărul 18 în campionatul englez. De cealaltă parte, "diavolii roșii" au adunat zece puncte și se află pe locul 13.