​Turris Turnu Măgurele și UTA Arad au remizat, miercuri, scor 1-1, în ultimul meci al rundei cu numărul 12 din Liga 2, potrivit Mediafax.

Liga 2Foto: frf.ro

Cele două formații se aflau pe podiumul ligii secunde înaintea acestei etape, iar cea care a deschis scorul a fost UTA Arad. În minutul 54, Ciprian Rus a înscris cu o lovitură de cap din apropierea porții. Nouă minute mai târziu, autorul golului a fost eliminat.

Gazdele de la Turris au restabilit egalitatea prin Sergiu Negruț, în minutul 78.

Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1, rezultat în urma căruia Turris Turnu Măgurele rămâne pe primul loc, cu 26 de puncte, la egalitate cu CS Mioveni. De partea cealaltă, UTA Arad se află pe locul al treilea, cu 20 de puncte, însă cu trei partide mai puțin disputate față de formațiile din fața sa.