Reprezentativa Germaniei a terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputată, miercuri, la Dortmund, împotriva selecționatei Argentinei.

Serge Gnabry ('15)) și Kai Haverty ('22) au înscris pentru germani, în timp ce argentinienii au egalat prin Lucas Alario ('66, la patru minute după ce a intrat pe teren) și Lucas Ocampos ('85, intrat la pauză).

Au evoluat echipele:

Germania: Ter Stegen - Can, Koch, Sule - Kolstermann, Havertz (Rudy 83), Kimmich, Halstenberg - Brandt (Amiri 66), Waldschmidt - Gnabry (Serdar 71). Antrenor: Joachim Low

Rezerve neutilizate: Gundogan, Leno, Neuer, Reus

Argentina: Marchesin - Foyth, Otamendi, Rojo (Acuna 46), Tagliafico - Paredes, De Paul (Rodriguez 90+2) - Pereyra (Saravia 76), Dybala (Alario 62), Correa (Ocampos 46) - Martinez. Antrenor: Lionel Scaloni

Rezerve neutilizate: Dominguez, Kannemann, Lamela, Martinez, Musso, Pezzella, Vargas

Rezumatul partidei dintre Germania și Argentina:

*sursă video: TyC Sports

Pentru Germania urmează un meci oficial, în deplasare, duminică, contra Estoniei, în grupa C de calificare la Campionatul European din 2020. După cinci runde, nemții ocupă primul loc, cu 12 puncte, la egalitate cu Irlanda de Nord. În schimb, Argentina va disputa tot o partidă amicală, duminică, contra statului Ecuador, potrivit Mediafax.