VIDEO CM Rugby: Argentina a învins SUA, scor 47-17, dar a ratat calificarea în sferturi

Miercuri, 9 octombrie 2019, 10:15 Sport | Fotbal

Argentina vs SUA la CM Rugby
Argentina a învins, miercuri, la Kumagaya, cu scorul de 47-17 (19-5), reprezentativa SUA, în Grupa C a Cupei Mondiale de rugby din Japonia, scrie News.ro.

Învingătorii au înscris şapte eseuri, şase fiind transformate, primind punctul bonus ofensiv. Învinşii au marcat trei eseuri, unul fiind transformat.

Argentinienii au terminat meciurile din această grupă, clasându-se pe locul al treilea, cu 11 puncte, şi ratând calificarea în sferturile de finală ale competiţiei.

Au obţinut calificarea în faza următoare Anglia, 15 puncte, şi Franţa, 13 puncte, după câte trei meciuri. Câştigătoarea grupei va fi stabilită, sâmbătă, după meciul Anglia - Franţa.

Tonga, un punct, şi SUA, fără niciun punct, ocupă locurile 4, repsectiv 5, în clasament, după câte trei partide.

Miercuri mai sunt programate întâlnirile Scoţia - Rusia (ora 10.15, la Shizuoka), în Grupa A şi Ţara Galilor - Fiji (ora 12.45, la Oita), în Grupa D.