Manchester City a mai făcut un pas greșit în lupta pentru titlul din Premier League. "Cetățenii" au fost învinși cu 2-0 de Wolverhampton, în etapa a opta, pe teren propriu, și au rămas la opt puncte în spatele liderului Liverpool. Tot duminică, Chelsea și Arsenal au obținut câte trei puncte, în timp ce Manchester United a fost învinsă de Newcastle.

Adama Traore a înscris de două ori pentru Wolverhampton, în minutele 80 și 90+4. Aici poți vedea reușitele spaniolului.

Chelsea s-a impus cu 4-1, în deplasare, împotriva celor de la Southampton. Pentru echipa lui Lampard au înscris Abraham '17, Mount '24, Kante '40, Batshuayi '89, în timp ce Ings '30 a înscris golul gazdelor. Click aici pentru a urmări cele cinci goluri.Arsenal a câștigat cu 1-0, pe teren propriu, meciul disputat împotriva celor de la Bournemouth. David Luiz a înscris golul victoriei în minutul 9.
Tot duminică, Manchester United a fost învinsă de Newcastle, în deplasare, cu scorul de 1-0. Golul a fost înscris de Longstaff în minutul 72.