​Astana, echipa din Kazahstan la care este legitimat atacantul român Dorin Rotariu, a pierdut meciul cu Partizan Belgrad, disputat joi, scor 1-2, în grupa L a Europa League.

Partizan Belgrad a deschis scorul în minutul 29, prin Sadiq. Nigerianul din tabăra sârbilor a punctat pentru 2-0, în minutul 73. Astana a redus din diferență prin Sigurjonsson, în minutul 85. Dorin Rotariu a fost integralist la Astana.

Pentru Astana a fost a doua înfrângere consecutivă în grupa L a Europa League, după cea suferită pe terenul lui Manchester United, 0-1. De partea cealaltă, Partizan Belgrad a acumulat patru puncte și se află pe primul loc în grupă.

Joi, de la ora 19:55, va avea loc celălalt meci al grupei L, în Olanda, dintre AZ Alkmaar și Manchester United, transmite Mediafax.