​VIDEO Emmanuel Dennis (Club Brugge) a promis că se tatuează dacă marchează pe Santiago Bernabeu - A înscris de două ori până la pauză

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Marţi, 1 octombrie 2019, 21:04 Sport | Fotbal

Emmanuel Dennis, doua goluri pe Santiago Bernabeu
​Atacantul nigerian al echipei Club Brugge, Emmanuel Bonaventure Dennis, a promis că se tatuează dacă înscrie pe Stadionul Santiago Bernabeu, la meciul cu Real Madrid din Champions League.

"Dacă înscriu aici, îmi fac un tatuaj", a declarat Bonaventure, în vârstă de 21 de ani, înaintea partidei de marţi, potrivit lesoir.be.

Şi după prima repriză a meciului din etapa a doua a Grupei A, Club Brugge a condus cu 2-0 în deplasare, prin reuşitele nigerianului, din minutele 9 şi 39, potrivit News.ro. Echipa lui Zidane a reușit să egaleze până la final prin golurile înscrise de Sergio Ramos ('55) și Casemiro ('85).