Cupa României: U Cluj vs FCSB - Programul complet al optimilor

Luni, 30 septembrie 2019, 12:47 Sport | Fotbal

Trofeu Cupa Romaniei
Luni a avut loc tragerea la sorți a partidelor din optimile Cupei României la fotbal, unul dintre cele mai interesante meciuri fiind, cel puțin la prima vedere, cel dintre U Cluj și FCSB.

De știut:
  • Meciurile din optimi vor avea loc în perioada 29-31 octombrie 2019, de la ora 14:30 (cu excepția disputelor care vor fi transmise la tv).
  • Partidele din optimi și sferturi se vor juca într-o singură manșă, pe terenul echipei de categorie inferioară.
  • În caz de egalitate, după 90 de minute se vor disputa două reprize de prelungiri, iar după caz se poate ajunge la loviturile de la 11 metri.