VIDEO Acțiune individuală de manual - Alex Collado (Barcelona B), gol de senzație după ce și-a umilit adversarii

Luni, 30 septembrie 2019, 11:20 Sport | Fotbal

Alex Collado, gol superb pentru Barcelona B
Unul dintre cele mai frumoase goluri din actualul sezon a fost reușit, duminică, de Álex Collado. Mijlocașul celor de la Barcelona B a marcat împotriva celor de la Atletico Levante, în Segunda Division, după o acțiune individuală de toată frumusețea. Jucătorul în vârstă de 20 de ani a driblat mai mulți adversari și a finalizat cu o execuție superbă, cu călcâiul, printre picioarele portarului.

Barcelona B s-a impus cu 2-0 în fața celor de la Atletico Levante, pe Estadi Johan Cruyff, în etapa a șasea din Segunda Division - Grupa 3. Scorul a fost deschis de Ruiz, în minutul 69, iar Collado a închis tabela în minutul 89.