VIDEO Bordeaux - PSG 0-1 / Neymar, decisiv încă o dată pentru parizieni

Sâmbătă, 28 septembrie 2019, 20:43 Sport | Fotbal

Neymar si Mbappe
Neymar a mai adus încă trei puncte pentru PSG. Campioana Franței a câștigat la limită duelul din deplasare cu Bordeaux, scor 1-0, în etapa a opta din Ligue 1. Unicul gol al partidei a fost înscris de Neymar, în minutul 70, după o pasă a lui Mpabbe.

Neymar a jucat patru meciuri în acest sezon pentru PSG, iar trei dintre ele s-au terminat 1-0 în favoarea parizienilor, victoria fiind adusă de fiecare dată de brazilian. Decarul celor de la PSG a mai înscris împotriva celor de la Strasbourg și Lyon.

În urma acestui succes, PSG a acumulat 18 puncte și este lider în Ligue 1. Bordeaux ocupă locul 5, cu 12 puncte.

Tot sâmbătă, Nantes a învins-o pe Olympique Lyon, în deplasare, scor 1-0. Nantes a obținut victoria grație unui autogol marcat de Marcal, în minutul 59.

1. PSG (13:4) 18 puncte
2. Nantes (8:5) 16
3. Angers (15:10) 15 (- un joc)
4. Lille (10:6) 13 (- un joc)
5. Bordeaux (12:9) 12