Ladislau Boloni, în optimile Cupei Belgiei (Antwerp, victorie după prelungiri cu Lokeren)

Vineri, 27 septembrie 2019, 8:55 Sport | Fotbal

Ladislau Boloni
Formaţia Antwerp, antrenată de Ladislau Boloni, s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Belgiei, după ce a învins, joi, pe teren propriu, echipa Lokeren, informează News.ro.

Echipa lui Boloni s-a impus cu scorul de 4-2, după prelungiri.

După 90 de minute, scorul a fost egal, 2-2. Mbokani (5) și Miyoshi (33) au marcat pentru gazde, respectiv Beridze (1) și Navarro (83) pentru oaspeți.

În prelungiri, diferența s-a făcut după reușitele lui Miyoshi (98) și Baby (114).

În campionatul Belgiei, după opt etape, Antwerp ocupă locul doi în clasament, cu 15 puncte, la egalitate cu liderul Standard Liege.