​Liga 1: Viitorul a întors scorul cu Poli Iași în inferioritate numerică (2-1) și a egalat-o pe CFR Cluj în fruntea clasamentului

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Luni, 23 septembrie 2019, 22:25 Sport | Fotbal

Liga 1
Formaţia FC Viitorul a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, cu echipa Poli Iaşi, în ultimul meci al etapei a X-a a Ligii I. Constănţenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 54 şi au revenit după ce au fost conduşi cu 1-0. În urma acestui rezultat, echipa lui Hagi a egalat-o pe CFR Cluj în fruntea clasamentului cu 21 de puncte (ardelenii au golaveraj mai bun), potrivit News.ro.

Pentru FC Viitorul au marcat Achim, în minutul 80, din penalti, şi Rivaldinho, în minutul 90+1, în timp ce pentru Poli Iaşi a înscris Bălan, tot din penalti, în minutul 39.

Au evoluat echipele:

FC Viitorul Constanţa: Căbuz - Boboc, Artean, P. Iacob, De Nooijer - Casap (Filip '59), Achim, Ciobanu (Matei '59) - Houri, Iancu (Ganea '64), Rivaldinho. Manager tehnic: Gheorghe Hagi

Poli Iaşi: Târnovanu - Gallego (Cabral '80), Frăsinescu, Diallo, A. Radu - Mihalache, Loshaj - Almada, Passaglia, Horşia (Popadiuc '67) - Ad. Bălan (Cristea '85). Antrenor: Mihai Teja

Cartonaşe galbene: De Nooijer '23, '54, Ganea '82, Houri '84 / Târnovanu '57, Frăsinescu '58, Loshaj '60, Horşia '65, Gallego '76, Mihalache '80, Passaglia '81

Cartonaş roşu: De Nooijer '54

În minutul 84, managerul FC Viitorul, Gheorghe Hagi, a fost trimis în tribună pentru proteste.​

Meciul a fost arbitrat de Adrian Comănescu.

1142 vizualizari

11 metri (Luni, 23 septembrie 2019, 22:32)

Tom2 [utilizator]

în românia, dacă ai strănutat în careu, e penalti :)))
  • +3 (3 voturi)
    Mda. După ce-i dă 11m gratuit.. (Luni, 23 septembrie 2019, 23:25)

mircea_cjn [utilizator]

..lui Hagi, acesta mai și ține un show ieftin după meci, că vezi Doamne ce dezavantajat a fost el.
    Si-apoi ne mai mirăm că in cupele europene echipa lui Hagi este eliminata de fiecare dată rușinos in primul tur.
    Isteric rejele ce se vrea musai selectionez (Marţi, 24 septembrie 2019, 1:53)