​Borussia Dortmund a făcut al doilea pas greșit în lupta pentru titlul din Bundesliga. Echipa antrenată de Lucien Favre a remizat, scor 2-2, în deplasarea de la Frankfurt, a ratat ocazia de a o depăși pe Bayern Munchen în clasament și se află pe locul al treilea (Leipzig este lider).

Witsel a deschis scorul pentru galben-negrii în minutul 11, însă Andre Silva a egalat pentru gazde în minutul 43. Același Witsel a pasat decisiv pentru Sancho în minutul 66, dar Borussia nu a rezistat (defensiva a părut din nou ușor de depășit, mai ales în lipsa lui Hummels, care a fost schimbat cu Zagadou în minutul 63) și Delaney a trimis mingea în plasa lui Burki în minutul 88, încercând să respingă din fața porții.

Aici poți vedea cele mai importante momente ale partidei dintre Frankfurt și Dortmund.

Eintracht Frankfurt vs Borussia Dortmund 2-2

Wolfsburg vs Hoffenheim, ultimul meci al etapei a cincea, are loc luni, de la ora 21:30.