​​Liverpool continuă începutul perfect de campionat. Echipa antrenată de Jurgen Klopp a obținut a șasea victorie în tot atâtea etape, 2-1 împotriva lui Chelsea, și rămâne lider în clasament. Tot duminică, Arsenal a reușit să câștige cu 3-2, pe teren propriu, meciul disputat împotriva celor de la Aston Villa.

Trent Alexander-Arnold '14 și Firmino '30 au marcat pentru "cormorani", în timp ce Kante a redus din diferență în minutul 71.

Aici poți vedea cele trei reușite.

Pe Emirates Stadium, Arsenal a avut parte de o primă repriză foarte dificilă: McGinn a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 20, iar Maitland-Niles a văzut al doilea cartonaș galben în minutul 41. Pepe a egalat din penalti în minutul 59, însă Wesley i-a readus pe oaspeți în avantaj după doar un minut. Chambers '81 și Aubameyang '84 aveau să le aducă victoria "tunarilor".

Click aici pentru a vedea cele mai importante momente ale partidei dintre Arsenal și Aston Villa.